РусскийУкраїнськаEnglish
+38(095) 210-29-79
+38(050) 813-01-10
Термінологія

Автодорожна накладна (CMR)
Автодорожня накладна (CMR) - транспортний документ, підтверджуючий наявність договору між перевізником і відправником про автодорожнє перевезення вантажів. Для міжнародних автодорожніх перевезень цей документ повинен містити відомості, передбачені Конвенцією про договір міжнародного дорожнього перевезення вантажів (КДПВ): дату відвантаження, найменування вантажу який підлягає перевезенню, ім'я і адреса перевізника, найменування одержувача, термін доставки, вартість перевезення. Накладна підписується перевізником і вантажовідправником. Накладна не є товаророзпорядчим документом, не може бути індосована, вантаж видається вказаному в ній одержувачеві.

Книжка МДП (TIR)

Книжка МДП (TIR) - міжнародний документ митного транзиту, який видається асоціацією, що представляє гарантію, уповноваженою митними органами влади, і по якому перевозяться вантажі в більшості випадків з митним друком і пломбами, в автотранспортних засобах і контейнерах відповідно до вимог Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (конвенція МДП).
Книжки МДП, які використовуються в даний час, мають термін дії і складаються з 14 або 20 аркушів (тобто з 7 або 10 комплектів) і призначені відповідно для перевезення товарів через територію 7 або 10 держав.
Книжка МДП після завершення перевезення з дотриманням процедури МДП з відповідним друком митниці призначення або митниці вивозу повертається перевізникові і служить підтвердженням належного завершення процедури МДП.

Транзитна декларація (T-1)

Транзитна декларація T-1 повинна супроводжувати по території ЄС всі вантажі неєвропейського походження (наприклад, із США, країн Азії) і вантажі, що приходять з європейських митних складів (bonded/customs warehouse).
Транзитна декларація Т-1 на вантажі, що прибувають по суші, робиться на межі ЄС, якщо вантаж прибуває ззовні, або постачальником/агентом постачальника або перевізника/експедитора - якщо вантаж прийшов з митного складу усередині ЄС.
На авіавантажі, а також на вантажі що йдуть морем, з країн, що не входять в ЄС, Т-1 робиться прямо в аеропорту/порту прибуття уповноваженим агентом. Якщо вантаж відправлений літаком з країни ЄС і вимагає Т-1, дана декларація повинна бути надана відправником/постачальником, або вантаж повинен супроводжуватися авіанакладною із спеціальною позначкою.
Транзитна декларація Т-1 складається на підставі інвойса і пакувального листа.

Експортна декларація (EX-1)

Експортна декларація EX-1 для вантажів, проведених і проданих з країн ЄС, - це загальноприйнятий міжнародний документ, який підтверджує експорт товару. Факт вивозу товару за межі ЄС підтверджується штампом митних органів. Оригінал експортної декларації з штампом відправляється поштою на адресу відправника. Даний факт дозволяє покупцеві товару уникнути сплати внутрішньоєвропейського ПДВ (VAT).
Декларація ЕХ-1 повинна супроводжувати вантажі європейського походження, які прямують з транзитного складу або складу постачальника за межі країн ЄС.
Декларація ЕХ-1 оформляється постачальником/агентом постачальника або перевізника/експедитора, які мають на це відповідну ліцензію.

 

 

 

Якщо вам необхідне професійне перевезення вантажів, зверніться в наш  транспортний відділ , де ви отримаєте всю інформацію, що цікавить вас.

Замовити розрахунок вартості перевезення вантажу.